Kategórie


Zápisky z prívesu
Uverejnil     20.02.2019     Zápisky z prívesu    1Komentáre

Po mesiacoch príprav a občas aj neľahkého budovania nášho obchodu na kolesách sme boli plní očakávania ako túto zvláštnosť príjmu ľudia. Nápad prišiel od nášho priateľa, bábkoherca Martina, ktorého kreativita opäť raz slávila úspech. Nemali sme odkiaľ čerpať skúsenosti, pretože takýto koncept sme nenašli široko ďaleko, dokonca ani v celej Európe. Pár článkov z USA nám poslúžilo aspoň ako inšpirácia, že podobní blázni už existujú. Stále nás hnala dopredu predstava nášho krásneho útulného prívesu a možného stretávania sa s milovníkmi vinylov po celom Slovensku.

Deň „D“ bol pre nás tohtoročný festival Pohoda 2018, kde mal mať náš obchodík premiéru. A bola to premiéra ako hrom, miesto kde sa zišlo niekoľko tisíc fanúšikov kvalitnej hudby!  Ľudia najskôr skúmavo pozorovali čo je to za čudo, viacerí fotili , viacerí sa pýtali čo máme dobrého a paradoxne málokto tušil, či pochopil, že najlepšie je vojsť dnu. Mimochodom do dnes s tým máme trošku problém. Je to jasné, ľudia nemajú radi bariéry a predná stena prívesu takou je či chceme či nechceme. A tak aj touto cestou všetkých srdečne pozývam dnu do prívesu, pokukať, pohrabať sa, podiskutovať a trebárs aj niečo kúpiť.

Teší nás keď si u nás vyberie platňu aj Juraj Kukura, Samuel Marec, keď nás príde pozdraviť prezident Andrej Kiska, ale aj to keď sedemročný chlapec v sprievode svojho otca si vypýta rezolútne dosku Jimiho Hendrixa

Reakcie na Pohode boli pozitívne, ľudia sa tešili niečomu inému, niečomu nezvyčajnému, možno aj trošku nostalgickému. Každý milovník LP platní vie čo to je za radosť sa hrabať v starých či nových vinyloch a tešiť sa na každé posunutie, aká nádhera ho ďalej prekvapí. Mali sme aj pár veľmi zaujímavých hostí počas našich návštev rôznych podujatí. Teší nás keď si u nás vyberie platňu aj Juraj Kukura, Samuel Marec, keď nás príde pozdraviť prezident Andrej Kiska, ale aj to keď sedemročný chlapec v sprievode svojho otca si vypýta rezolútne dosku Jimiho Hendrixa, rovnako keď si ktorýkoľvek návštevník nájde pre seba úplne prekvapený svoju „zvláštnu platňu“, ktorú by tu veru nečakal. Teší nás keď po našom tipe pre náhodného zákazníka a pustení krátkej úkážky otvoríme dvere aj menej známemu interprétovi k ďalšiemu gramofónu. Jednoducho teší nás byť v našom obchode na kolesách, počúvať dlhoročných takmer profesionálnych zberateľov, nostalgicky spomínajúcich seniorov, vymeniť si informácie s jazzovými fanúšikmi ale aj porozprávať sa len tak so zvedavcami a náhodnými návštevníkmi.

Počúvame vás a reagujeme na vaše požiadavky, dopĺňame priebežne sortiment, pokračujeme v stratégii mať skladom alternatívu a menej známe veci takmer každého žánru od jazzu cez blues, folk, world music, pesničkárov, klasiku, progresívny rock ale aj elektroniku, indie alternativ, hard rock, heavy metal a mnoho ďalších žánrov. Zbierame pre vás po celej Európe použité vinyly v super kvalite, častokrát aj originálne vydania. Robíme to lebo nás to baví a máme to radi. Učíme sa za pochodu, veľa sme spoznali a tešíme sa, že veľa ešte spoznáme aj cez vás, našich zákazníkov.

Posledné týždne sme našli malý azyl v Bratislave na Starej tržnici vždy v sobotu až do vianočných dobrých trhov 16. decembra, čo nás veľmi teší. Hľadáme možno aj niečo trvalejšie, niečo na prezimovanie, vaše tipy oceníme. Ale z podstaty nášho modelu sa tešíme hlavne na jar a leto, keď opäť vyrazíme na rôzne podujatia po Slovensku.

Aj keď preferujeme osobné stretnutia a analógový spôsob predaja . Je nám jasné, že dnes je doba digitálna , doba internetu  a preto sme pre vás pripravili aj nový e-shop, ktorý sa budeme snažiť čo najviac prispôsobovať vaším požiadavkám , aby ste aj v prípade, že nás nemôžete navštíviť si mohli vybrať z našej ponuky.


S radosťou očakávame ďalšie stretnutia, Doktor Vinyl

1Komentáre

  • Avatar
   Maria
   aug 13, 2019

   Vybrali sme si platňu u vás na Pohode aj Grape a tam dokonca aj váš špeci tajný výber. Práve ho počúvame a vybrali sme si naslepo veeľmi dobre, teda lepšie povedané vybrali ste veľmi dobre vy ;). Ďakujeme, skvelý nápad, výborný výber, príjemný prístup...celé dobre, veľká spokojnosť :D

Komentáre

Prihlásiť sa pre pridanie komentáru