KategórieO nás

Dnes sa vraj hudba len streamuje, všetko na pár stlačení , pekne pohodlne. Už sa nekupujú ani CD-čka , všetko pekne na jednom disku, jeden stream, jeden sonos, či jeden spotifaj. Kto by už kupoval LP platňu, prežitok minulého storočia... ?!

A práve tento nosič zaznamenal za posledných niekoľko rokov najväčší nárast. Prečo? Ľudia chcú držať v ruke niečo pekné, chcú niečo zbierať, chcú si môcť ovoňať či dokonca pohladiť svojho obľúbeného interpréta.

Partia DOKTOR VINYL  tomu úplne prepadla, Sme skupina ľudí, ktorá si zamilovala vinyly. Jednoducho preto, že nás rokmi naučili spomaliť a sprítomniť sa. Vinyl sa nedá počúvať mimochodom, vyžaduje si pozornosť a starostlivosť. Za odmenu ti však poskytne nenapodobniteľný zvuk a naučí ťa veľa o rôznych hudobných žánroch. Privedie ťa ku koreňom modernej hudby, pretože naozaj kvalitná hudba vychádzala dlhé dekády len na vinyloch a dnes je tomu tak chvalabohu zas. Rovnako ako knihu ho môžeš ovoňať a pohladkať. Ver, že každá dekáda má svoju špecifickú vôňu.

Koniec koncov príď k nám do obchodu si to vyskúšať. Vinyly sú navyše krásne a v tom sa im nevyrovná žiadny iný nosič. Veríme, že ťa získame pre túto vášeň.

Naša predajňa je na kolesách, prečo? Aby sme to umožnili čo najväčšiemu množstvu fanúšikov LP platní, rozhodli sme sa pre obchod na kolesách. Tento pioniersky model nám umožňuje cestovať po celom Slovensku po rôznych hudobných festivaloch a iných zaujímavých podujatiach stretávať stále nových ľudí. Náš obchod má dizajn , ktorý chce vyvolávať aj nostalgiu, lebo koniec koncov aj samotné vinyly ju vyvolávajú. To však nebráni tomu, že máme aj nové audiofilské vydania pre kvalitné moderné gramofónové zostavy. Snažíme sa vybrať dostatok alternatívy v mnohých hudobných žánroch a objednávať aj málo známych interprétov, ktorí si zaslúžia pozornosť. Snáď sa nám podarí získať pre nich ďalších fanúšikov. Máme radi hudbu a radi pre vás zháňame zaujímavé kúsky, ktoré tešia vždy aj nás.   Chceme s vami zdieľať vášeň pre muziku, pre náš 33 otáčkový rozmar.  

Budeme vás priebežne informovať o tom kde sa náš obchod na kolesách nachádza, kde nás môžete stretnúť. A samozrejme, že v dnešnej digitálnej dobe internetu sme pre vás pripravili aj e-shop, aby ste si mohli pohodlne objednať z našej ponuky aj vtedy , keď nemôžete prísť osobne za nami.

 

Doktor Vinyl